Помилково отримані 6500 гривень: що буде, якщо не повернути кошти “єПідтримки”

Понад 25 тисяч українців помилково отримали по 6500 гривень у рамках державної програми “єПідтримка”. Йдеться про співробітників бюджетних організацій, які, згідно із законодавством, не можуть претендувати на подібну фінансову допомогу.

На такий випадок Міністерство економіки опубліковало листа від 11.05.2022 р. N 3611-07/23524-07, створивши алгоритм повернення коштів, розповів “Фокусу” юрист Ігор Ясько.

За його словами, помилково перераховані кошти варто перевести на реквізити позабюджетного рахунку Мінекономіки, які зазначені у цьому листі.

“Але дедлайн на таке повернення в листі не вказано, лише наголошено на необхідності повернення коштів та реквізити. Щоб дізнатися список співробітників або отримати додаткові роз’яснення, потрібно звертатися за телефоном, що зазначений у листі або писати на електронну пошту”, – повідомив Ігор Ясько.

Проігнорувати цей лист не можна. Якщо кошти не повернути, держава може застосувати механізм примусового повернення. У такому разі гроші, швидше за все, будуть списані з особистого банківського рахунку одержувача.

“Мінекономіки зазначило, що якщо бюджетні кошти не повернуть, то воно буде змушене звернутися до суду. І якщо воно це зробить та отримає рішення суду на свою користь, кошти справді можуть бути списані у порядку виконавчого провадження”, – зазначив юрист.

Запись опубликована в рубрике Главное, Соцсеть. Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.